fbpx

FAQs

להבדיל משאר המקצועות החופשיים בשוק, מנעולנות זהו מקצוע שבו הזמן שלכם ביחס לזמן ביצוע העבודה – הוא חסר פרופורציה ביחס למה שהשוק יכול להציע. החלפת צילינדר למשל אורכת 15 דקות של התקנה ועליה תרוויחו מינימום 250 שקלים לאחר ששילמתם את הצילינדר.

כיוון של דלת פלדלת אורכת 6 דקות זמן בממוצע למנעולן מתחיל בעוד שעל פעולה כזאת תרוויחו 250 שקלים ללא השקעה בשום חלק כזה או אחר.

מעבר לכך, המקצוע נח ומתאים לכולם. בין אם אתם חיילים שרק השתחררו מהצבא,בין אם אתם כבר עובדים בתור שכירים ורוצים להגדיל הכנסה או בין אם אתם רוצים לפתוח עסק משלכם-המקצוע הזה נח מאוד מבחינת השעות ואתם קובעים לעצמכם את שעות הפעילות.

כמובן שככל תהיו יותר זמינים לקבל עבודות,כך תגדילו את הסיכויים שלכם להגיל את ההכנסה. לכן המקצוע הזה הוא בין המבוקשים בשוק הישראלי ובחו”ל בכלל -וככל שתתמידו, כך תוכלו להתעשר תוך זמן קצר.

אלפי קריאות בכל יום נתון מחכים רק לכם. אתם צריכים מינימום 2 קריאות ביום שתניב לכם מינימום 500 שקלים ליום (קריאה שירות מינלית של בעל מקצוע עומד על 250 שקלים). חשבון פשוט של 500 שקלים למשך 25 ימים בחודש תכניס לכיסכם סכום של מינימום 12,500 ₪.

שכר של מנעולן מתחיל מ10,000 ₪ ויכול להגיע גם ל40,000. הכל תלוי בכם

בוודאי. אתם מקבלים מאיתנו תעודה בינלאומית  שתוכל לשמש אתכם גם לעבודה בחו”ל. איתה תוכלו לספק שירותי מנעולנות במוסדות ציבוריים ובגופים ממשלתיים.

חד משמעית – כן! בארץ יש מיליוני קריאות במגוון שירותי מנעולנות שלהם אין מענה הולם של מנעולנים מוסמכים עם תעודה.

מעבר לשוק הפרטי,ישנו את השוק הציבורי כמו בתי ספר,מוסדות ממשלתיים,בסיסי צה”ל ועוד . מגוון רחב של בעיות עם מנעולים ודלתות צריכים מענה על ידי מנעולנים מוסמכים לכן הביקוש למנעולנים גבוה במיוחד.

בהחלט! לא תמיד השכר בשוק הישראלי מספק בעוד שהוצאות המחייה כאן רק עולות מדי שנה. סיימתם את העבודה בשעה 17:00 ואתם רוצים להגדיל הכנסה? תעלו את הפרסום שלכם בגוגל או שתתחילו לעבוד עם קבלנים תמורת אחוזים, ותתחילו לעבוד.

תוכלו להכניס לחשבונכם כל חודש תוספת של מינימום 7000 שקל בנוסף לשכרכם הקבוע.

מעת לעת אנחנו יכולים לראות ולשמוע פרסומות באינטרנט, עיתונים, רדיו, שלטי חוצות ומקומות אחרים אודות תחומי לימוד שונים ואנחנו תוהים, האם הם יכולים להתאים לנו. האם מדובר בתחום שאנחנו יכולים להשתלב בו, ליהנות ממנו, והכי חשוב, להפוך אותו לפרנסה הקבועה שלנו לשנים הבאות.

אחד המקצועות המדוברים ביותר, אשר נוכל למצוא לא מעט פרסום אודותיו במקורות שונים, הוא מנעולן.  מדובר במקצוע בו משתלבים לא מעט צעירים שמבקשים לרכוש לעצמם מקצוע אחרי צבא וכן מבוגרים רבים שמעוניינים לעשות הסבה מקצועית או לשלב בתחום בו הם עוסקים, גם את המקצוע הזה.

על מנת להשתלב בתחום זה, אנחנו יכולים למצוא מקומות שונים שמציעים לנו אפשרות להירשם לקורס מנעולן. כאמור, אנחנו יכולים לראות לא מעט פרסומות ומודעות אודות קורס זה במקורות שונים, וכל מה שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו, למה קורס מנעולן, האם באמת מדובר בקורס שיכול להתאים לנו, האם משתלם להירשם לקורס וללמוד את החומר הנלמד בו, כפי שאנחנו רוצים.

לפני שאנחנו נסביר למה קורס מנעולן, למה זה טוב, צריך לומר, כמו במקרים אחרים, כמו בתחומי לימוד שונים, גם כאן זה לא מספיק לשאול האם זה מתאים ולמה זה טוב, אלא גם צריך לבדוק את איכות הקורס, איכות המרצים, מהי תוכנית הלימודים, אילו כלים אנחנו נקבל במהלך הקורס וכיצד נוכל לשלב במקצוע בעתיד.

למה משתלם  להירשם לקורס מנעולן ?
מקצוע לחיים – קורס מנעולן מאפשר לנו לרכוש מקצוע לחיים, מקצוע שנוכל לעסוק בו עד הפנסיה ואפילו לאחר מכן. לא מדובר במקצוע פיזי קשה שהיכולת שלנו לעבוד בו הופכת מוגבלת עם השנים. מדובר במקצוע שאנחנו יכולים לעבוד בנישות שונות שלו, לאורך שנים ארוכות גם כשנהיה מבוגרים.

התמקצעות – היתרון הגדול של קורס מנעולן הוא, כך אנחנו יכולים להתמקצע בתחום. סביר להניח שלקוחות יעדיפו לפנות אל בעלי מקצוע שיש להם תעודה, בעלי מקצוע שלמדו את התחום ויודעים בדיוק איך לאבחן את הבעיה וכיצד לטפל בה.

היכרות עם אנשי מקצוע – דרך הקורס אנחנו נלמד להכיר גם קולגות וגם אנשי מקצוע מנוסים, מרצים, שיוכלו לעזור לנו, גם בשלב הקורס וגם בעתיד, בשלבים יותר מתקדמים בקריירה שלנו. זה יאפשר לנו לייצר רשת חברתית ענפה שתאפשר לנו להשתלב בתחום בצורה טובה יותר.

ערך נוסף – קורס מקצועי ואיכותי יספק לנו ערך נוסף, דברים שאנחנו לא בהכרח נוכל לקבל במקומות אחרים, למשל, כיצד לעבוד עם לקוחות, כיצד לעבוד עם ספקים ועוד.

בשנים האחרונות, יותר ויותר תחומי לימוד יצאו מהמסגרת המוכרת, הישנה, של לימודים בכיתה, לימודים מול מרצה אל מסגרות אלטרנטיביות ובראש ובראשונה, לימודים מקוונים.

אנחנו יכולים למצוא סוג של לימודים כאלה במגוון רחב של תחומים. כך למשך, אנחנו יכולים למצוא לימודים מקוונים בתחום העיצוב, התכנות, בניית אתרים, כתיבה, שפות ועוד. כמו כן, אנחנו יכולים למצוא קורסים מקוונים בתחומים טכניים שונים, למשל בתחום כמו מנעולנות.

על פניו זה נשמע אולי מוזר, כיצד אפשר ללמוד תחום טכני כמו איך להיות מנעולן באופן מקוון. אך כפי שתוכלו לראות בהמשך המאמר, זה אפשרי ולמען האמת, זה גם מאוד פרקטי עבור לא מעט אנשים, בין אם כאלה שרוצים ללמוד את התחום בשביל לעסוק בו בתור קריירה ראשונה, ובין אם מדובר באנשים שיש להם כבר עבודה והם רוצים להרחיב את סט השירותים שהם יוכלו לספק ללקוחות שלהם.

אז מה זה קורס מקוון?
כפי שאנחנו יכולים להבין, מדובר בלימודים שמועברים באמצעות האינטרנט. מדובר על שורה של שיעורים שמוצגים באתר, אליהם יכול כל מי שרוצה להירשם, וכך לומדים בכל שיעור משהו אחר. צריך להדגיש, על מנת שיהיה ניתן להפוך את השיעור לפרקטי, אזי שעל הגולשים שנרשמים אליהם, להחזיק סט כלים וכל מה שנדרש, לפי דרישות הקורס, בשביל שיהיה ניתן לבצע הדגמות שונות.

צריך להדגיש עוד, למרות שמדובר בלימודים מקוונים, אזי שעדיין יש דרישות מסוימות, צריך לעבור מבחנים, להציג עבודות. אלא אם מדובר בקורס סטנדרטי שנועד אך ורק בשביל להרחיב את הידע ולא בשביל להשיג תעודה מקצועית בתחום.

למי קורס מקוון יכול להתאים ?
קורס מקוון יכול להתאים לשורה של תלמידים, שורה של אנשים שרוצים ללמוד כיצד להיות מנעולנים באופן מקצועי, בתנאים שונים.

ראשית, הקורס יכול להתאים למי שעובד בתחום כזה או אחר ואין לו זמן ללמוד את המקצוע דרך קורס פרונטאלי. במקום ללכת לכיתה וללמוד, הוא יכול לשבת בבית וללמוד את התחום כמו שהוא רוצה.

שנית, הקורס יכול להתאים למי שאין לו יכולת ואפשרות, מסיבה כזו או אחרת להירשם לקורס במסגרת בית ספר או מקום אחר. לעיתים גם מסיבות כלכליות וגם מסיבות אחרות, הרבה יותר משתלם להירשם לקורס מקוון.

שלישית, כאמור, הקורס יכול להתאים למי שרוצה ללמוד איך עובדים עם מנעולים בתור השלמה, נדבך נוסף שיכול להצטרף לסט הכלים שעומדים לרשותו בתור בעל מקצוע שמציג שירותים שונים ומגוונים ללקוחות שלו.

כשאנחנו מתכננים להירשם לקורס בתחום מסוים, על פי רוב אנחנו מעמידים מול העיניים שלנו, סיבות שונות ומשונות מדוע משתלם לנו להירשם לקורס לימודים בתחום ומדוע נרצה לעסוק בתחום הזה באופן מקצועי, בתור קריירה ראשית או משנית.

זה נכון גם כשאנחנו רוצים להירשם לקורס מנעולן. עוד לפני שאנחנו שואלים את עצמנו למה להירשם לקורס, מה יצא לנו מכך, האם זה בכלל ישתלם לנו, אנחנו שואלים את עצמנו קודם, האם אנחנו רוצים להיות מנעולן והאם זה ישתלם לנו. הרי הקורס הוא בסופו של דבר אמצעי, המטרה היא להיות מנעולן מקצועי. זו השאיפה שלנו. אנחנו לא נירשם לקורס מנעולן אם לא נרצה לעסוק בתחום בסיומו.

במאמר זה, אנחנו נציג לכם מספר סיבות להיות מנעולן. למה זה משתלם. מן הסתם, כמו במקרים רבים אחרים בחיים, כשחושבים על מקצוע וקריירה, אזי שיש כאן שילוב של כמה וכמה גורמים. לא מדובר רק על גורם אחד. לא מדובר רק בעניין הכספי, אלא זה בא בשילוב עם גורמים אחרים.

לפני שאנחנו נציג את הסיבות השונות, צריך לומר, אומנם הן יספיקו לנו בשביל להחליט האם אנחנו רוצים לעסוק בתחום, אך אנחנו צריכים גם לשאול את עצמנו, האם אנחנו פנויים ומוכנים ללמוד את המקצוע בעזרת קורס מקצועי, וכמובן, איך אנחנו נרשמים לקורס הטוב ביותר, בשביל שנוכל ללמוד את המקצוע היטב, בעזרת צוות מרצים מנוסה ומקצועי.

5 סיבות להיות מנעולן

שכר – כשאתם עובדים כמנעולנים, בין אם זה כעצמאיים ובין אם זה כשכירים, אתה יכולים להרוויח שכר גבוה. בין אם זה בגלל שאתם קובעים את השכר שתגבו מהלקוחות ובין אם זה בגלל שמנעד הלקוחות שלכם הוא מאוד רחב, אינסופי, והדרישה היא עצומה, בכל יום ובכל שעה.

אתגר – לא מדובר במקצוע סטטי. מדובר במקצוע שבכל פעם, בכל קריאה יש אתגר חדש. כל דלת, כל מנעול, הם שונים. זה מאתגר ומעניין.

ניידות – בתור מנעולן, לא רק שיצא לכם להיות במקומות שונים בעיר או בארץ ולא תצטרכו לשבת במשרד, אלא שאם תחליטו, נניח, לעזוב את הארץ, אז תוכלו להמשיך ולעסוק במקצוע גם במקומות אליהם תעברו.

תנאים – אומנם מדובר במקצוע פיזי אך הוא לא קשה מדי, וגם התנאים בו מאוד נוחים, אתם לא צריכים לעבוד בחום או בגשם.

זמינות – מצד אחד, אתם צריכים להיות זמינים בכל עת לקריאות של לקוחות, מצד שני, אתם יכולים לקבוע לעצמכם את סדר היום שלכם.

כשאנחנו מתכוונים להירשם ללימודים בתחום מקצועי מסוים, באופן טבעי, אחת השאלות הראשונות שנשאל את עצמנו היא, כמה זה יעלה לנו. כמה יעלו לנו הלימודים נטו, כלומר הקורס עצמו. לאחר מכן, אנחנו כבר ניכנס כבר לעומק, ונשאל שאלות כגון, מה העלויות הנלוות של הלימודים וכן מה היחס בין המחיר שנשלם, לאפשרויות שעומדות לרשותנו לאחר מכן, כשנרצה לעסוק בתחום, באופן מקצועי.

כך למשל, כל מי שרוצה להירשם אל קורס מנעולן מחיר הלימודים יהיה הדבר הראשון שהוא יבחן. לאחר מכן הוא ישאל את עצמו שאלות כמו, כמה הוא יצטרך לשלם עבור החומרים והכלים השונים, כמה שעות עבודה הוא יצטרך להשקיע במהלך הקורס (מה שכמובן יגרור צמצום בשכר), וכן, עד כמה זה משתלם לו מבחינה כלכלית, ביחס למה שהוא יוכל להרוויח מהמקצוע בעתיד.

חשוב לומר, הבדיקה שנבצע היא לא מקרית, היא לא על פי תחושת בטן. כל בדיקה כזו מגובה בנתונים ועובדות. למשל, אם אנחנו רוצים לדעת מה המחיר של הקורס, הרי שזו לא בעיה בשבילנו לברר כיום, כפי שנוכל לראות בהמשך ולהגיע לתשובות מדויקות. כמו כן, אנחנו יכולים לדעת על בסיס נתונים, כמה כסף, פחות או יותר, נרוויח אם נרצה לעסוק בתחום עם סיום הלימודים, בין אם זה כשכירים ובין אם זה כעצמאיים.

חשוב לומר, אתם יכולים להגיע אל קורסים עם מחירים מאוד משתלמים, כמו אצלנו למשל, וכן ליהנות מכל הכלים והידע הנדרש בשביל לעסוק בתחום באופן מקצועי, מה שיאפשר לכם כמובן להחזיר את עלויות הלימודים בהקדם ואף ליהנות מרווחים גבוהים בעתיד.

כיצד מבררים מה המחיר של קורס מנעולן ?

כל מה שעליכם לעשות, זה לפנות אלינו ולקבל את כל המידע אודות הקורסים שלנו ואודות המחירים שאנחנו גובים עבורם. אנחנו גם נספק לכם מידע אמין ואיכותי, אודות העלויות הנלוות, אודות עלויות עתידיות ועוד. אתם יכולים להיות בטוחים שאצלנו, קורס מנעולן עולה הרבה פחות מקורסים מקצועיים ובוודאי מקורסים באקדמיה, ועם זאת, תקבלו מענה מקצועי שלם וכולל, שתוכלו להשתמש בו בכל עת.

כאמור, ברגע שתדעו כמה עליכם לשלם עבור הקורס וכמה תוכלו להרוויח בתור מנעולנים מקצועיים עם סיומו, אזי תוכלו ותרצו לתכנן את חשבון ההוצאות שלכם, כך שתירשמו לקורס, תלמדו מקצוע איכותי ומשתלם, ובסיומו תוכלו להתחיל לעבוד בו, הן כשכירים והן כעצמאים שמספקים שירותים ללקוחות רבים.

ראשית כל אין ממה לפחד. מי שלא מנסה אף פעם לא יצליח. לא חייבים להתחיל בגדול ולפתוח עוסק מורשה. לכו תקימו עוסק זעיר במס הכנסה, עוסק זעיר זה עסק שהכנסותיו לא יעלו מעל ל 7000 שקלים בחודש.

תתחילו לפרסם באינדקסים כמו 144,דפי זהב, המקצוענים ועוד מבחר רחב של אינדקסים המפורסמים באינטרנט בסכומים קטנים. לא להתחייב על סכומים גדולים ולחוזים ארוכי תווך. תתחילו בקטן ולאט לאט תגדלו.

ככל שתקבלו יותר עבודות בהתחלה,כך תתנסו יותר ותהפכו למקצועניים הרבה יותר, ואז שתצברו בטחון-תגדילו את הפרסום ואת כח החשיפה שלכם לקבל יותר עבודות.

הלוגיקה הפשוטה אומרת: יותר פרסום-יותר חשיפה-יותר טלפונים-יותר קריאות. והכי חשוב תמיד להיות זמינים כי אף פעם לא תדעו מתי הקריאה הבאה תגיע.

הקדשנו פרק במיוחד שעוסק ב”איך לשווק נכון את העסק שלכם”.קיראו היטב את הפרק הזה . זה האחריות שלנו להצלחה שלכם!

בהחלט. בשנים האחרונות הרבה נשים משתלבות בתחום. העבודה איננה פיזית אלא טכנית.

אחת השאלות החשובות ביותר שאנחנו שואלים את עצמנו לפני שנרשמים לתחום לימודים כזה או אחר, היא כיצד אנחנו משיגים עבודה בתחום. האם בכלל יש עבודה במקצוע הזה. הרי אחרת, מה הטעם ללכת ללמוד את המקצוע, שכן אם אנחנו לא נוכל להתפרנס ממנו, אז אנחנו נבזבז את זממנו לריק.

כך למשל, כשאנחנו מבקשים להירשם לקורס מנעולן, אז מן הסתם השאלה הראשונה באופן טבעי שנשאל את עצמנו, היא איך משיגים עבודה בתחום. איך אפשר להשתלב בעולם המקצועי כמנעולן, האם בכלל יש ביקוש, יש דרישה למנעולנים. אנחנו יודעים הרי שיש מקצועות רבים, כולל מקצועות טכניים, שהולכים ונעלמים, האם זה קורה גם בתחום זה.

אנחנו רוצים להרגיע אתכם. להבדיל מתחומים אחרים, מקצוע כמו מנעולן הוא מאוד מבוקש, ולא נראה שבקרוב זה ישתנה לרעה. כלומר, הוא לא הולך להיעלם בקרוב. אם כבר, הוא ישתכלל. אומנם מנעולנים יצטרכו להרחיב את הידע שלהם ולעסוק בהיבטים נוספים שבעבר הם לא הכירו, כלים וסוגים שונים של מנעולים ודלתות, אך יחד עם זאת, סביר להניח, שהם רק ייהנו מלקוחות רבים יותר, חשיפה רבה יותר, ותהיה להם הרבה יותר עבודה.

לפני שאנחנו נסביר איך משיגים עבודה בתחום באופן מעשי, חשוב לזכור, העולם של מנעולנים השתנה מאוד במהלך השנים, בפרט החל מהופעת האינטרנט בחיינו, שכן, כיום יש הרבה יותר כלים לפרסום וחשיפה, היום אנחנו נהנים מהרבה יותר אפשרויות להגיע אל קהלים חדשים. אין ספק שאנחנו חיים בתקופה, בה הרבה יותר קל למנעולנים למצוא עבודה, בין אם זה כשכירים ובין אם זה כעצמאיים.

אז איך משיגים עבודה בתחום?

יש כמה אופציות כיצד למצוא עבודה בתור מנעולנים. אנחנו נציג אותם על פי חלוקה של עצמאים ושכירים.

עבודה כשכירים:

ישנן חברות, עסקים, שמעסיקים מנעולנים, בין אם כאלה שעובדים באופן ישיר בתוך החברה עם הצוות המקצועי שלה, ובין אם כאלה שעובדים מול לקוחות חיצוניים של החברה.

על מנת להשתלב באחת החברות האלה, יש לבחון האם הן מחפשות מנעולן או פשוט לפנות אליהן. ניתן לעשות את זה גם דרך מרצים ואנשי מקצוע בקורס מנעולן, שיקשרו אתכם אל אותן חברות.

עבודה כעצמאיים:

בתור עצמאיים זה אולי נשמע יותר קשה, כי אתם צריכים לעשות הכל לבד, אך זה בהחלט אפשרי. אתם יכולים לפתוח עסק ולהתחיל לקדם את עצמכם, דרך האינטרנט, דרך תקשורת מקומית, דרך בעלי מקצוע שימליצו עליכם, וכאמור, דרך מרצים בקורס שיעזרו לכם להגיע אל לקוחות ראשונים ומכאן תמשיכו אתם לבד.

באופן טבעי, השאלה הראשונה שאנחנו נשאל את עצמנו לפני שנחליט ללמוד מקצוע כזה או אחר, היא כמה כסף אנחנו נוכל להרוויח באותו מקצוע. האם ישתלם לנו לעשות קריירה באותו תחום, לפחות בהיבט הכלכלי שלו.

יש מקצועות שזמן הלימודים בהם הוא מאוד ארוך, עד שמגיעים לנקודה בה אפשר לעסוק בתחום, אך זה לא מבטיח הכנסה גבוהה, מצד שני, יש מקצועות שההשקעה היא נמוכה יחסית, מבחינת היבט של זמן או היבטים אחרים, ולאחר מכן, כשנכנסים לתחום ומתחילים לעסוק באופן מקצועי, רצוף, יומיומי, אז מגלים שהשכר יכול להיות גבוה, ומכאן שגם משך זמן ההשקעה בו משתלם.

דוגמא טובה לכך מנעולן. הרבה פעמים צעירים שמתלבטים האם להירשם לקורס בתחום זה, שואלים את עצמם, ושואלים כמובן גם אנשי מקצוע מנוסים, כמה כסף מרוויח מנעולן בפועל, האם זה באמת משתלם להירשם לקורס בתחום ולבחור במקצוע זה בתור קריירה. מאחר ויש אופציות נוספות, אז כמובן שזה בא בהשוואה לאפשרויות אחרות שקיימות בשוק.

לפני שאנחנו נסביר כמה כסף מרוויח מנעולן ואיך זה נקבע, עלינו להדגיש שקורס מנעולן הוא מאוד שימושי, מאוד פרקטי, לא רק עבור אנשים שעוסקים באופן ישיר בתחום זה אלא גם לאנשים שעוסקים בכלל בביצוע עבודות שונות בבית. שכן זה מאפשר להם, להרחיב באופן ניכר את תפריט השירותים שהם יכולים לספק ללקוחות שלהם. מכאן שזה אכן משתלם ללמוד את התחום, גם בלי קשר לשאלה כמה כסף אפשר להרוויח ממנו באופן ספציפי.

עם זאת, כפי שניתן יהיה לראות מיד, כן, גם מבחינה כספית, אם בוחרים להיות מנעולנים, זה מאוד משתלם, השכר הוא לא רע בכלל.

כמה כסף אנחנו יכולים לעשות בתור מנעולנים ואיך זה מתבצע ?

בעיקרון, מאחר ומנעולן הוא בעל מקצוע בשוק החופשי, אז הוא לא כפוף לטבלת מחירים ספציפית. הוא יכול לדרוש את המחיר שנראה לו הוגן, ביחס לסוג העבודה, משך זמן העבודה, ביחס לביקוש כלפיו מצד לקוחות ועוד.

למשל, הוא יכול לגבות מחיר גבוה יותר אם מדובר בעבודה שמתבצעת מחוץ לאזור השירות שלו, הוא יכול לגבות מחיר גבוה יותר בשעות הערב או הבוקר המוקדמות, סביר להניח שהמחיר יעלה אם הוא יידרש להתקין מנעול חדש (אז הלקוח צריך לשלם גם על המנעול וגם על העבודה).

בסיכומו של דבר, הסכומים יכולים להגיע למאות שקלים על כל עבודה. לעיתים מספיק לעשות 2-3 עבודות ביום בשביל ליהנות משכר יומי גבוה מאוד.

כשאנחנו מעוניינים להירשם אל לימודים בתחום מקצועי מסוים, הדבר הראשון שעלינו לבדוק הוא, איפה אפשר ללמוד אותו, והדבר השני שעלינו לבדוק הוא, באיזה מקום משתלם ללמוד את התחום.

כלומר, אנחנו צריכים לבדוק באילו מוסדות מלמדים את מה שאנחנו רוצים ללמוד, ולאחר מכן, עלינו לבדוק, איפה משתלם, איפה נכון עבורנו ללמוד את התחום. שכן, לא בכל מקום בהכרח יהיה נכון מבחינתנו ללמוד. הרי ברור שלא כל המקומות באותה רמה וחלק מהם, סביר להניח, יהיו ברמה נמוכה. לכן אנחנו נרצה להירשם אך ורק למקומות בהם אפשר ליהנות מלימודים ברמה גבוהה.

נכון הדבר גם כאשר אנחנו בודקים איפה לומדים קורס מנעולן. כפי שאנחנו יכולים להניח, מאחר ומדובר בתחום פופולארי מאוד, אזי, שאנחנו יכולים ללמוד את הקורס במגוון רחב של מקומות. אנחנו צריכים לבדוק איפה בדיוק, ולאחר מכן לבחון באיזה מקום יהיה נכון, יהיה משתלם מבחינתנו ללמוד את המקצוע.

לפני שאנחנו נציג נקודות שונות שיאפשרו לכם להבין, איפה לומדים קורס מנעולן ואיך בוחרים את המקום הנכון, חשוב להדגיש, היום יש לנו הרבה יותר כלים, אפשרויות, לבדוק את הנושא, לעשות מחקר מקדים, לפני שאנחנו נרשמים ללימודים בתחום. למשל, אנחנו יכולים להשתמש במידע שעומד לרשותנו דרך אתרי אינטרנט שונים, כך אנחנו יכולים לסקור את כל המידע אודות המוסדות השונים ולברור מתוכם את אלה שמתאימים לנו.

איפה אפשר ללמוד מנעולנות ?

אנחנו יכולים למצוא, בעיקרון, שני מקומות עיקריים בהם אפשר ללמוד את המקצוע.

מקום אחד, זה בתי ספר ומכללות מקצועיים, כאלה שמלמדים תחומים טכניים ובין היתר גם לימודי מנעולנות ברמות שונות.

מקום שני, אלה קורסים ובתי ספר ספציפיים שעוסקים במקצוע. מדובר על מקומות שמעסיקים מנעולנים מקצועיים אשר מלמדים את התחום, מעבירים את הידע שלהם הלאה לסטודנטים צעירים שרוצים ללמוד ולהשתלב בתחום בעתיד.

איפה נכון לנו ללמוד קורס מנעולן ?

אנחנו יכולים למצוא 3-4 נקודות עיקריות שיעזרו לנו להחליט היכן נכון לנו ללמוד את המקצוע.

מרצים – חשוב שאנחנו נכיר את המרצים, לפחות את הניסיון המקצועי שלהם. הם צריכים לבוא מהתחום.

תוכנית לימודים – יש לבחון מה התוכנית כוללת, עד כמה היא יכולה לעזור לנו ועד כמה היא מעודכנת ורלוונטית.

תנאים – החל מתנאי לימוד וכלה בעלויות ודברים אחרים שקשורים להרשמה.

תעודה – חשוב לוודא שהמקום מספק לנו תעודה וכן כלים פרקטיים כיצד למצוא עבודה בתחום אחרי סיום הלימודים בקורס.

באופן טבעי, אחת השאלות הראשונות שנשאל את עצמנו, כאשר נחפש קורס לימודים בתחום מסוים, היא כמה זה עולה. כמה אנחנו נצטרך לשלם בשביל להירשם לקורס. לא משנה באיזה תחום מדובר, באיזה קורס, איפה וכמה זמן הוא נמשך. השאלה של העלויות תשפיע מאוד על ההחלטה שלנו האם להירשם לקורס וכמובן, היכן להירשם.

זה נכון כאמור לגבי כל תחום לימודים, ועל כן זה נכון גם לגבי השאלה כמה עולה קורס מנעולן. מאחר ואנחנו יכולים להניח שנצטרך להשקיע בקורס לא מעט זמן ונצטרך להשקיע בו עלויות שונות, אזי שעלינו להיות מוכנים לכך. מכאן שאנחנו צריכים גם לבדוק מה הן העלויות והאם נוכל לעמוד בהן. ,

לפני שאנחנו נסביר כיצד מבררים את הנקודה וכמה זה יכול לעלות לנו באמת, חשוב לומר, שהיום הרבה יותר קל לדעת את המחירים של הקורסים השונים ולעשות השוואות ביניהם, על בסיס העלויות ועל בסיס נקודות אחרות. חשוב לזכור, העובדה שקורס אחד עולה פחות מקורס אחר, לא אומר שהוא משתלם יותר, שכן ייתכן מאוד שהעלות הנמוכה נובעת מכך שהוא מציע הרבה פחות.

איך מבררים כמה עולה קורס מנעולן בצורה נכונה ?

כאמור, היום אנחנו נהנים ממאגר מידע רחב ומקיף שעומד לרשותנו, ויכול לספק לנו את כל המידע שאנחנו צריכים. בין היתר אנחנו יכולים למצוא באינטרנט את המידע אודות עלויות הקורסים, אודות הקורסים עצמם בין אם זה מבחינת תכנים ומבחינות אחרות.

מעבר לכך שמקומות רבים מפרסמים את המידע, הרי שאנחנו יכולים לפנות אל כל מקום ולבקש לקבל הצעת מחיר. ברגע שנאסוף כמה וכמה הצעות, אנחנו נוכל להחליט איזו מהן מתאימה לנו. שוב, אנחנו נצטרך לעשות שקלול של נתונים שונים, למשל, עלויות, תוכנית לימודים, תנאי לימוד, איכות המרצים ועוד.

כמה עולה הקורס

בשורה התחתונה, אנחנו רוצים לדעת כמה עולה קורס כזה. קורס מנעולנים יכול לעלות מאות שקלים ויכול גם לחצות את סף האלף. במקרים מסוימים הוא יגיע לסכום של אלפי שקלים, אך זה בהנחה והקורס נערך לאורך חודשים רבים.

לא מדובר בשכר לימודים אקדמי רגיל, שכן לא מדובר על שנת לימודים מלאה. צריך לקחת בחשבון, שהעלויות כוללות גם את החומרים השונים, אך יחד עם זאת, עלינו לזכור, שיש עלויות נלוות לקורס. למשל, אובדן ימי עבודה, נסיעות ודברים אחרים שאנחנו נצטרך למממן בשביל שנוכל ללמוד בצורה סדירה, בכל יום בו מתקיים הקורס.

כמה פעמים שאלתם את עצמכם, אם מקצוע מסוים מתאים לכם או לא. ראיתם מודעה בעיתון, שמעתם על חבר שהלך ללמוד מקצוע מסוים, ההורים הציעו לכם להירשם ללימודים בתחום ספציפי, ואתם שאלתם את עצמכם, האם זה באמת מתאים לכם, האם באמת אתם רואים עצמכם לומדים את המקצוע הזה.

אנחנו כאן בשביל לענות לך על שאלה מאוד ספציפית, למי מתאים קורב מנעולן. הרבה מאוד צעירים תוהים בינם לבין עצמם, האם מדובר בקורס שיכול להתאים להם, האם מדובר בקורס שהם יכולים להפיק ממנו תועלת מרבית ולצאת ממנו עם תעודה, אשר תאפשר להם לעסוק בתחום באופן מקצועי מכאן והלאה, כל עוד הם יחפצו בכך.

על מנת שתוכלו גם אתם לקבל החלטה מושכלת, החלטה נבונה, אנחנו רוצים לעזור לכם. נציג לכם נקודות שיוכלו לחדד את הנקודה למי זה מתאים, מי יכול להירשם לקורס ולמי זה יכול להתאים מבחינה מעשית.

לפני שנציג את הנקודות השונות, חשוב להדגיש, כמו בכל תחום מקצועי, הקורס לא בהכרח יכול להתאים לכל אחד. מי שלא מוצא בו עניין ולא מתחבר לתחום, אין טעם הוא יירשם לקורס. מבחינתו זה יהיה בזבוז זמן וכסף, הוא יוכל להירשם לתחום מקצועי שמדבר אליו יותר. מה עוד, שהוא גם יתפוס מקום של מישהו שבאמת מוצא עניין בתחום.  מן הסתם, אם יש לכם עניין בתחום, אז זה המקום בשבילכם, וכאן תוכלו להבין אם זה יכול להתאים לכם.

קורס מנעולן – האם זה יכול להתאים לכם?

אנשים טכניים – קורס מנעולן מתאים בראש ובראשונה, לאנשים עם הוויה טכנית, אנשים שיודעים לעבוד עם הידיים, אך כמובן יודעים גם לעבוד בצורה חכמה, עם שכל. לא פעם העבודה תדרוש מהם להיות יצירתיים, מתוחכמים, להציע גישות שונות בשביל לייצר תהליך עבודה נכון ולהגיע לתוצאות אופטימאליות.

סבלנות – עבודה של מנעולן, את זה לומדים גם בקורס, דורשת הרבה מאוד סבלנות, מדובר על עבודה שאומנם צריכה להיעשות כאן ועכשיו, בלי עיכובים, אך מצד שני היא לא יכולה לעשות בזבנג וגמרנו. היא דורשת לאבחן את הבעיה היטב, דורשת להבין מה בדיוק צריך לעשות, כיצד להתמודד עם הבעיה, איך אפשר לפתור אותה. כך גם תהליך הלימודים שמחייב סבלנות, והבנה לעומק.

גישה נכונה לפרטים ולאנשים – צריך להתייחס לכל פרט בצורה נכונה, צריך לדעת כיצד לגשת לעניין בצורה חכמה ולא פחות חשוב, במהלך הקורס לומדים איך עובדים עם אנשים, בין אם הם לקוחות ובין אם הם ספקים או גורמים אחרים.

אחד הקורסים הפופולאריים ביותר בשנים האחרונות, בוודאי בעולם הטכני, העולם של בעלי מקצוע ושירותים לבית ולעסק, הוא קורס מנעולן. אנחנו יכולים למצוא לא מעט צעירים אשר בוחרים להירשם לקורס זה, מתוך כוונה להשתלב בתחום באופן מקצועי, לפתח בו קריירה לכל דבר.

לפני שאנחנו ממהרים להירשם לקורס מנעולן שנערך במקום כזה או אחר, חשוב שאנחנו נדע איך לומדים קורס מנעולן, איך אפשר להירשם אליו וכיצד הוא נערך בפועל. כך נדע למה אנחנו נכנסים ומה בדיוק אנחנו יכולים לקבל דרך זה.

צריך לזכור, מאחר ויש לא מעט מקומות שמציעים קורסים בתחום, אז מן הסתם לא כל מקום מציע את אותם תנאים, אותה תוכנית לימוד ובוודאי לא את אותה דרך ושיטה. לכן, אנחנו מציעים לכם לבדוק היטב מה אתם יכולים, איך זה יכול לעזור לכם להשתלב בתחום, ואיזה קורס מנעולן הכי מתאים לכם.

כיצד נקבל מידע על הקורס?
היום זאת לא בעיה לקבל מידע על כל קורס מנעולן. אתם מוזמנים לפנות אלינו ולקבל מידע מלא על הקורס, על התנאים, תוכנית הלימודים וכל דבר שקשור לנושא.

בעזרת האינטרנט, תוכלו להיחשף לכל מה שאתם צריכים לדעת וכל מה שחשוב לכם לדעת, על קורסים בתחום זה.

איך לומדים קורס מנעולן ומה כולל הקורס?
כפי שאנחנו יכולים להבין, מטרתו של הקורס היא להכשיר אותכם להיות מנעולנים מקצועיים, איכותיים.

לכן התוכנית, כוללת את האספקט התיאורטי בו לומדים על מבנה המנעול והדלת וכן על סוגים שונים של מנעולים ודלתות. בין אם מדובר במבנים, רכבים, כספות או כל דבר אחר.

לצד זה, יש כמובן את החלק המעשי, בו לומדים אך לפרוץ מנעולים, איך להתקין או להסיר מנעולים, איך עובדים עם כל מנעול ומנעול, איך מתגברים על קשיים, ועוד. החלק הזה יכלול גם דוגמאות ועבודות מצידכם.

קורס פרונטאלי או אונליין?
כיום אנחנו יכולים למצוא שתי נישות של קורסים. קורס פרונטאלי שנערך בכיתה מול המורה וקורס אונליין שנערך דרך האינטרנט.

אתם תצטרכו להחליט איזה קורס מתאים לכם יותר. האם אתם מעדיפים קורס בכיתה, על כל המשתמע מכך או שמא, אתם מעדיפים ללמוד לבד באמצעות קורס שמועבר באינטרנט.

צריך לומר, בשני המקרים, המרצים אמורים להיות אנשי מקצוע בכירים, מנוסים, אנשים שיספקו לכם את כל המידע הרלוונטי, הן התיאורטי והן המעשי, וכמובן, יידרש מכם להכין שיעורים, לעשות מבחנים, פרויקטים, ודברים אחרים בשביל לקבל תעודת מנעולן בסיום הקורס.

×
דילוג לתוכן